פסטיבל פסנתרים – "ארבעה ימים של פסנתרים" – יתקיים בירושלים בימים 13-16 בנובמבר 2019.

פסטיבל פסנתרים, המוקדש רובו ככולו לפסנתר על מגוון סגנונותיו ודרכי ביטויו, יתקיים בתאטרון ירושלים, זו הפעם השביעית, כשהוא מוקדש למלחין הפולני הגדול פרדריק שופן (1810-1849), בשנה זו בה מציין העולם מאתיים ועשר שנים להולדתו ומאה ושבעים שנה למותו.

בפסטיבל ישתתפו אמנים מפולין: קשישטוף פנדרצקי, שימון נרינג וכן, תזמורת הריקודים הקטנה מוורשה 

14 בנובמבר – "טנגו אל תוך הלילה" – קונצרט ומסיבת ריקודים עם נועם זילברברג ו"תזמורת הריקודים הקטנה מוורשה”.

למידע נוסף ורכישת כרטיסים 

תזמורת הריקודים הקטנה (Mała Orkiestra Dancingowa), בניהולו של נועם זילברברג, מבצעת מוסיקת פופ פולנית מוקדמת. התזמורת המורכבת משנים-עשר נגנים ניגשת לרפרטואר הוורשאי מהתקופה שבין המלחמות, חפה מנוסטלגיה ובה בעת, נאמנה לסגנון המקורי. בעזרת הקלטות ישנות שנשמרו, התזמורת מבצעת פרטיטורות משוחזרות של הביצועים המקוריים של השירים משנות ה-30 של המאה שעברה. MOD  פועלים בעיקר בבסיסם, בוורשה, אך מוזמנים לנגן באופן קבוע ברחבי המדינה ומחוצה לה. התזמורת הופיעה בעבר בגרמניה, הולנד וגיאורגיה. בשנה שעברה התזמורת הקליטה אלבום ראשון בחסות הרדיו הפולני.

האירוע שיחתום את הפסטיבל:

ב16 בנובמבר הקונצרט בניצוחו של קשישטוף פנדרצקי ומאצ'יי טבורק מפולין.

למידע נוסף על הקונצרט של פנדרצקי ורכישת כרטיסים. 

קוד הנחה (בגובה 30%) – 2222

 

שופן, שחיבר כמעט אך ורק מוסיקה לפסנתר, נחשב לאחד מגדולי המלחינים בהיסטוריה. לצד יצירותיו לפסנתר ולפסנתר ולתזמורת יושמעו בארבעת ימי הפסטיבל גם כמה מיצירותיו הקאמריות ורבות מיצירותיו לפסנתר סולו. כמו כן, יושמעו יצירות של מלחינים בני זמננו ומופעי ג'אז ומוסיקת עולם, אשר מתכתבים עם המוסיקה של שופן.

לצד הרסיטלים לפסנתר סולו ולקונצרטים בליווי תזמורת, יתקיימו בבר הפסנתר מופעים פתוחים לקהל הרחב, בשלל סגנונות. הרסיטלים לפסנתר סולו, כמו גם ההופעות בבר הפסנתר יציגו כמעט את כל היצירות הנפלאות של שופן, בגרסתם המקורית כמו גם בעיבודים חדשים במגוון של סגנונות. באי הפסטיבל יזכו בהזדמנות נדירה להאזין לכל האטיודים, הבלדות, הפרלודים, הסקרצי, לשתי הסונטות המפורסמות ולמבחר גדול של וואלסים, של נוקטורנים, של פולונזים ושל מזורקות.

הנשים של שופן – במה שהפך כבר למסורת בפסטיבל, תוצג בו גם תערוכה שתוקדש הפעם לסיפורן של הנשים בחייו וביצירתו של שופן. תערוכה זו הנערכת בשיתוף פעולה עם מכון שופן בוורשה, תציג מגוון נדיר של ציורים, מסמכים, עדויות ומכתבים המתארים את חייו של שופן מנקודת המבט של אמו, אחיותיו, המורות שלו, התלמידות שלו, חברותיו וכמובן אהובותיו.

לתכנית הפסטיבל