פאבל פבליקובסקי יהיה אורח הכבוד של פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים.

הפסטיבל, שהנו האירוע החשוב והמרכזי בישראל ליוצרי קולנוע ולשוחרי קולנוע, יכלול השנה רטרוספקטיבה לפבליקובסקי – מחווה מיוחדת ליוצר האגדי של פולין. 
מדי קיץ מוקרנים למעלה מ-200 סרטים לאורך 10 ימים של פסטיבל, לצד אירועים ומפגשים עם יוצרים ידועים מהארץ ומהעולם וסדנאות מקצועיות לתעשיית הקולנוע המקומית.
השנה כולל הפסטיבל מחווה מיוחדת זו – הקרנות של סרטיו הגדולים של פבליקובסקי שישובצו לאורך ימי הפסטיבל, בנוכחות הבמאי:
אהבה בימים קרים
אהבה של קיץ
אידה
המוצא האחרון
ממוסקבה לפטושקי: מסע עם ונדיקט ירופייב
ומסעות דוסטוייבסקי

 

לפרטים על ההקרנות ורכישת כרטיסים

מתוך הדברים על פבליקובסקי באתר הפסטיבל:
היצירות של פבליקובסקי אמנם אינן אילמות, והדיאלוגים בהן כתובים למופת, אך מה שבאמת מניע את העלילה, את הדמויות ואת הדרמה הם הדימויים, התמונה הנעה. זה קולנוע במלוא מובן המילה – ופבליקובסקי הוא קולנוען במובן הכי קלאסי וטהור של המילה, שכמותו נשארו מעטים בימינו. לא פחות מאשר הוא קולנוען, פבליקובסקי הוא גם מעין היסטוריון של האומה הפולנית. בשני סרטיו האחרונים, "אידה" (2013) ו"אהבה בימים קרים" (2018), הוא כתב מחדש את ההיסטוריה והמיתולוגיה של פולין. שני הסרטים זכו להערכה ולתהודה עצומה בארצו ומחוצה לה. אלו ככל הנראה שני הסרטים הפולניים הגדולים והמדוברים של העשור האחרון.

ופבליקובסקי הוא לא רק תסריטאי ובמאי, אלא גם צלם־על של סרטיו המתייחס בחרדת קודש לכל תמונה, ותמיד מעורב בעשייתה. יצירותיו הן מכתב אהבה לאהבה עצמה, להיסטוריה ולאנושות, אך מעל לכל הן ספוגות תשוקה למסך הגדול ולכל האפשרויות המופלאות שטמונות בו.

לאתר הפסטיבל 

 

בנוסף להקרנות הללו, יקיים הפסטיבל שתי תכניות תחת הכותרת "פולין האקספרימנטלית" שיכללו הקרנות של שורת סרטים אקספרימנטליים קצרים:

  • העולם הנעלם – תכנית שתיגע ביהדות פולין, באושוויץ ובמתח בין הייצוג וגבולותיו.

לפרטים ולרכישת כרטיסים 

  • מחווה ל-Workshop of the Film Form – על קבוצה חתרנית של אמנים שפעלה בשנות ה-70 בלודז' אשר חקרה את יסודות המדיום הקולנועי ומתחה עליו ביקורת.

לפרטים ורכישת כרטיסים