ב-1 במאי מציינת פולין 15 שנה לחברותה באיחוד האירופי. 

בשנת 2004 הצטרפה פולין לאיחוד האירופי, יחד עם צ'כיה, סלובקיה, הונגריה, ליטואניה, לטביה, אסטוניה, סלובניה, קפריסין ומאלטה. התרחבות זו של האיחוד היא המשמעותית ביותר בהיסטוריה שלו. כצעד ראשון, ב-16 בדצמבר 1991, חתמה פולין על חוזה אירופאי ליצירת חיבור בין פולין לבין האיחוד האירופי והמדינות החברות בו. 

ב-8 באפריל 1994 באתונה היה הצעד המשמעותי בו הוגשה בקשה ההצטרפות הרשמית של פולין לאיחוד. משא ומתן לגבי הצטרפות זו החל 4 שנים לאחר מכן, במסגרת משאל העם בפולין לגבי ההצטרפות, שהתקיים ב-7-8 ביוני 2003. 77.45% מאזרחי פולין הצביעו בעד ההצטרפות. פולין היא המדינה הגדולה ביותר בהיבט של שטח ושל כמות האוכלוסייה, מתוך המדינות שהצטרפו לאיחוד האירופי מאז 2004. פולין היא הכלכלה השישית בגודלה לפי מדד התמ"ג ואחת המדינות בעלות הצמיחה המהירה ביותר מבין מדינות האיחוד. פולין היא חברה אקטיבית וחשובה מקרב מדינות האיחוד, המעורבת בדיונים אודות עתיד האיחוד, אקלים, הגירה, ומדיניות כלכלית. החברות של פולין באיחוד מחזקת את המעמד הבינלאומי שלה ויוצרת יתרונות כלכליים, פוליטיים וחברתיים רבים עבורה. הצטרפות פולין לאיחוד האירופי היא גולת הכותרת של מאמציהן של כל ממשלות פולין מאז 1989.

"החברות שלנו באיחוד האירופי הפכה לבסיס עבור המודרניזציה של המדינה הפולנית, הכלכלה, ומדיניות החוץ" אמר שר החוץ הפולני יאצק צ'פוטוביץ' בנאומו בפרלמנט הפולני ב-14 במרץ 2019.