"יום הדגל" בפולין מצוין מדי שנה ב-2 במאי. ביום הזה נהוג לעסוק בהיסטוריה הפולנית ובמקורם של צבעי הדגל, האדום והלבן, ולהציב דגלים בחזיתות הבתים. מקורם של צבעי הדגל הפולנים הוא בשכבת האצולה, בצבעי מעילי האצילים הפולנים והליטאים. הלבן מקורו בלובן של הנשר על גבי סמל האצולה של פולין וכן, בדמותו הלבנה של האביר הרוכב על סוס המופיע על גבי סמל האצולה הליטאי. שני הסמלים הללו מופיעים על רקע של מגן אדום. החלק הלבן בדגל ממוקם בחלק העליון שלו כשהאדום בתחתון, בהתאם לרעיון לפיו מעמד האצולה נמצא מעל זה הנמוך יותר.

האדום והלבן הוכרזו לראשונה כצבעים הלאומיים של פולין ב-3 במאי 1792 ביום השנה הראשון לחוקה הפולנית. הם אומצו באופן רשמי כצבעי הלאום הפולני בידי הסנאט של פולין בשנת 1831 במהלך מרד נובמבר. לאחר זכייתה מחדש של פולין בעצמאותה, הדגל הפולני הוכרז כרשמי בידי הסנאט הפולני ב-1 באוגוסט 1919.

יום הדגל הפולני נחוג באופן רשמי מאז 2004. ביום זה, נוצרו כמה קמפיינים פטריוטיים לשם תזכורת לצבעים הלאומיים, האדום והלבן. בשנים האחרונות, חזרה להיות נפוצה סיכת דש בה מופיעים ורד אדום ולבן, אותה נהגו לענוד אנשי המרד במאה ה-19. היום נוהגים הפולנים לענוד אותה על הבגד במהלכן של חגיגות לאומיות.

לצד נושא הדגל, נחשב ה-2 במאי גם כיום המוקדש לאזרחים הפולנים בתפוצות. בשנת 2002 ייסד הסנאט הפולני את היום הזה כיום המציין את "ההישגים רבי השנים והתרומה החשובה של פולנים בתפוצות בסיוע לפולין בזכייתה מחדש בעצמאות, הנאמנות והמחויבות שלהם לזהות הפולנית כמו גם סיוע לפולין ברגעיה הקשים".