היוצר הפולני יאנק טורקובסקי יציג בתאטרון תמונע את "מרגרט" – עבודתו המבוססת על סרטי 8 מ"מ שנפלו לידיו במקרה ובהם מופיעה דמות לא מוכרת שהיוותה השראה ליצירתו – 6 באפריל בשעות 13:00 ; 16:30 ; 22:00.

המופע בשפה האנגלית

בשנת 2008, יאנק טורקובסקי גילה קופסת קרטון שהכילה 64 סלילים של סרטי 8 מ"מ, בחנות בצפון גרמניה, סמוך לגבול פולין. כל סליל הכיל סרטים ביתיים בהם דמותה של אישה – מרגרטה רובה. טורקובסקי נשבה בקסמי הדמות שבסרטונים והחל לשחזר את חייה של אישה שלא הכיר ולא יכול היה להכיר.

על רקע היווצרות הגוש הקומוניסטי, נפרש הסיפור של מרגרטה: מרכישתו של טורקובסקי את הסרטים לשם סיפוק סקרנותו, לאורך חקירתו הפרטית אודות זהותה של אישה שהותירה חותם – אמנם קצר אך בלתי ניתן למחיקה – דרך סרטים ביתיים.

תוך שימוש בהסרטות דיגיטליות, לצד סרטים של 8 מ"מ שערך מתוך הסרטים שמצא, יצר טורקובסקי מיצג סולו שמהווה מבט מהורהר על הזיכרון, כיצד ניתן להקליט אותו, לקלוט ולהבין אותו.

יוצר ומציג: יאנק טורקובסקי // הפקת וידאו: מרגרטה רובה, מרטינה גלווצקה, אדם פטאשינסקי, מרסין פיאטקובסקי, ויאנק טורקובסקי // עיצוב סט: וייסלבה טורקובסקה ויאנק טורקובסקי // מוסיקה: רוג'ר אנקלאם ופז'מק ראדאר אולשבסקי // תרגום:ג'אנט בואטצ'ר, מרסין פייטקובסקי ואנדרז'ה וויטאסיק // מנהלת הפקה: איבונה נובאקה

למידע נוסף באתר תאטרון תמונע 

תאטרון תמונע, שונצינו 8 תל אביב 

 

בנוסף, יתקיימו 2 מופעים באילת ובקיבוץ יטבתה ב-8-10 באפריל. למידע ולכרטיסים : 050-6706009