תערוכה יוצאת דופן של המאיירת הפולניה זוכת הפרסים אורסולה פאלושינסקה –Mayn Alef Beys – תוצג במסגרת פסטיבל "אאוטליין – איור ומילים בירושלים".

ניתן יהיה לבקר בתערוכה בין 7 ביולי – 15 באוגוסט בגלריית אגריפס 12, ירושלים

Mayn Alef Beys (יידיש) הוא ספר ילדים המציג את האותיות העבריות של היידיש ואילו התערוכה מציגה במגוון דרכים את האלמנטים הגרפיים מתוכו.

התערוכה, אשר תוצג בגלריה אגריפס 12 בירושלים, מציגה אלמנטים מהספר אשר זכה בפרס הראשון בפסטיבל ספרי הילדים של בולוניה בשנת 2014 – מהאירועים הבינלאומיים החשובים ביותר בתחום ההוצאה לאור והמולטימדיה בקטגוריית ספרות ילדים.

וכך אמרו עליו השופטים : "האיורים בספר מלאים באנרגיה יוצאת דופן, עשויים בסגנון שדומה לאמנות הגילוף בעץ. כל עמוד בו מעוצב באופן מושלם ביצירה שהיא מאסטר-פיס, ומציגה איכויות מודרניות ומסורתיות בו זמנית".

 

למידע נוסף בגלריה אגריפס 12

לדף הפייסבוק של פסטיבל אאוטליין

 

פסטיבל ״אאוטליין – איור ומילים בירושלים״ מוציא מוטיבים מתוך הספרים אל המרחב הציבורי. הוא מתרכז באיור, ז'אנר אמנותי שלרוב אנו פוגשים בספרי ילדים או במגזינים, כבדרך אגב ואילו כאן, הוא מקבל את הבמה המרכזית. מילים של שירים ושל סיפורים עולות מתוך הדפים ומגלות את פניהן הרבות. בתערוכה נבחנים היחסים שבין הדימוי למילה, בשבוע שלם של תערוכות, התרחשויות ואירועי אמנות הפתוחים לקהל הרחב. בחגיגה זו של השפה הכתובה והשפה החזותית משתתפים כמאה וחמישים מאיירים, אנימטורים, משוררים, סופרים, אנשי רוח ואנשי מעשה מהארץ ומהעולם. במהלך הפסטיבל יוצגו חמש עשרה תערוכות שונות ויתקיימו עשרות אירועים בגלריות, מוזיאונים, חללי תצוגה, מוסדות תרבות ואמנות וברחובות העיר. 
5-12 ביולי, ירושלים