מקהלת NFM מוורוצלב, פולין, תגיע לישראל בפעם הראשונה ותיקח חלק בפסטיבל פנטזיה קולית. המקהלה זוכת הפרסים ועטורת השבחים תופיע בהפקת התזמורת ל"משיח" מאת הנדל שתתקיים בירושלים ובתל אביב. מקהלת NFM גם תופיע בקונצרט א-קפלה יוחד ובו תחשוף את המסורת המקהלתית האדירה של פולין בתכנית שתשלב בין מוסיקה לפרקי תהלים לבין מוסיקה חילונית שמבוססת על מלודיות עממיות ועל שירי אהבה פולנים.

 להלן פרטי הקונצרטים בהשתתפות המקהלה. את התכנית המלאה של פסטיבל "פנטזיה קולית" תוכלו לראות באתר www.jbo.co.il

הנדל – "משיח"

יום ד', 12.7.2017 בשעה 20:00 – ימקא הבינלאומית ירושלים

מוצ"ש 15.7.2017 בשעה 20:30 – מוזיאון תל אביב לאמנות, אולם רקאנטי

דוד שמר, מנצח

תזמורת הבארוק ירושלים

המקהלה הקאמרית NFM  מוורוצלב, פולין

הדס פארן, סופרן

זלטה חרשברג, אלט

איתן דרורי, טנור

אסף לויטין, בס

א-קפלה פולנית

יום ה', 13.7.2017 בשעה 20:30 – כנסיית סנט אנדרוז, ירושלים

אגניישקה פרנקוב-זלזני, מנצחת

מקהלת NFM מוורוצלב, פולין

 

תכנית הקונצרט חושפת את הגוונים השונים של פולין, שבאים לידי ביטוי במוסיקה המקהלתית החילונית והדתית. החלק הדתי מציג בעיקר יצירות שנכתבו לפרקי תהלים שמופיעות באלבום האחרון של מקהלת NFM, "ממעמקים". הוא כולל יצירות של מלחינים עכשוויים, מהמאות ה-20 וה-21. היצירות, שנכתבו בידי אמנים פולנים גדולים בני זמננו, משלבים בין עליצות הכרוכה בהילולו של האל ובין האווירה הלירית של התפילה. החלק החילוני הוא פסיפס ששקף המחוזות הפולנים השונים המתהדרים בסגולותיהם, בתרבותם ובדיאלקטים שלהם ומעל לכל, עושר של מנהגים, מלבושים ומוסיקה. בחלקו השני של הקונצרט המוסיקה מבוססת על סולמות, הרמוניות ומקצבים שונים ומגוונים, המאוחדים כולם תחת הנושא של אהבת האדם.

תכנית המשלבת בין מוסיקה המבוססת על פרקי תהלים מאת מלחינים פולניים מתחילת המאה ה-20 ועד ימינו לבין מוסיקה פולנית עכשווית המבוססת על שירי עם ומוסיקה פופולארית.

הקונצרט מבוסס על שני האלבומים האחרונים של המקהלה: "דה פרופונדיס" (ממעמקים) שראה אור ב-2016 והאלבום Folk Love משנת 2014.

 

קוד הנחה למכותבי המכון הפולני לתרבות: קוד 888 להנחה של 20% ברכישה אינטרנטית cartis.jbo.co.il (שם הקוד: הנחה למנויים ממשיכים) או טלפונית 02-6715888 שלוחה 1, 2 .