ב-16 בספטמבר בשעה 21:00 יתקיים במועדון TEDER בתל אביב מופע של ההרכב המוסיקלי EABS – The Electro Acoustic Beat Sessions Collective

EABS הוא הרכב ג'אז פולני בן שבעה נגנים. הופעת הבכורה שלו התקיימה אמנם רק לא מזמן (2017), אך למרות זאת,  הספיקה כבר הלהקה להפוך לאגדה בזירת הג'אז הפולנית. עבודת ההרכב נעה אי שם בין עברו ועתידו של הג'אז וזורמת ביניהם. המוזיקה של EABS מכילה את כל מה שקשור לג'אז והרבה יותר מזה – מהתפיסות המוסיקליות של שנות ה־50 וה־60, דרך הפיוז'ן התוסס של שנות ה־70 והראפ ועד למוזיקה אלקטרונית חדשנית.

המוזיקאים של EABS מנגנים ג'אז אנרגטי – הם פתוחים וחצופים, אך יחד עם זאת זהירים בבחירת הטון שלהם, הצליל ודרך העברת המסר. המאזינים הצעירים יגלו שג'אז הוא לאו דווקא מוזיקה למבוגרים – ואילו אלה המבוגרים ייזכרו בסטנדרטים הגבוהים של הג'אז של פעם.

להקת EABS תופיע במועדון Teder.FM ותנגן בעיקר חומרים מתוך אלבומה "Repetitions". אלבום זה נוצר כמחווה לקשישטוף קומדה – כוכב הג'אז הפולני של שנות ה־50 וה־60 שנהרג בשנת 1969 כשהוא רק בן 37 . קומדה היה המלחין האהוב על רומן פולנסקי והלחין את המוסיקה לסרטיו, בין היתר לסרטו הידוע "תינוקה של רוזמרי".

ייחודיותה של המחווה המוזיקלית לקומדה אינה טמונה בפרשנותה של EABS לעבודתו, אלא במידה מסוימת, ביצירתה מחדש. הלהקה מפרקת באופן יצירתי נושאים בסיסיים בעבודותיו וברוח ההיפ־הופ, היא יוצרת סימפולים ולופים של החומרים המושמעים. ההרכב מפיח רוח מודרנית ברוחו הקלאסית של קומדה, רוח מודרנית אשר עבורה ג'אז הוא רק מקפצה לסגנונות אחרים.

 

מועדון Teder – בית רומנו, דרך יפו 9 ת"א ; פתיחת דלתות – 20:00 ; תחילת המופע – 21:00

הכניסה חופשית

EABS http://www.eabs.pl/   by Astigmatic Records http://astigmaticrecords.com

https://eabs.bandcamp.com/album/repetitions-letters-to-krzysztof-komeda

https://soundcloud.com/astigmaticrecords/sets/eabs-repetitions-letters-to-krzysztof-komeda