המופע "שיריו של ליר" שמבצעת קבוצת התאטרון הפולנית Songs of the Goat ישתתף בפסטיבל ישראל בירושלים. 

המופע יתקיים בשני מועדים:

13 ביוני בשעה 20:00 + שיחה עם במאי קבוצת התאטרון (באנגלית) 

14 ביוני בשעה 13:00 

הנחה מיוחדת לאורחי המכון הפולני – פרטים בהמשך 

בשיריו של ליר, שמבוסס על המחזה השייקספירי "המלך ליר", קבוצת התיאטרון Songs of Goat Theatre מזככת את הטרגדיה המוכרת לכדי קפסולה אינטנסיבית ומרגשת של תנועה, קול, שירה, מוזיקה וטקסט. זוהי אינטרפרטציה המציגה את סיפורו של ליר בחמלה רבה ובאופן שלא הוצג קודם.

על במה ריקה ניצבים חברי ההרכב במעין מעגל מקהלתי ומפרקים את הטקסט הדרמטי ושוזרים את חלקיו במוזיקה חיה. באמצעות טכניקה בימתית ייחודית חברי הקבוצה חוקרים את הזרימה שבין שיר למילה, בין מקצב למחווה ובין קול לדמות ויוצרים טקס מוזיקלי עמוק ומקורי ששואף לחשוף את המקצבים שמניעים את היצירה השייקספירית ואת האנרגיות החבויות בה.

Songs of Goat Theatre, שמגדירים את המופע כאירוע דרמטי לא-לינארי, מציבים את המוזיקה כמהות מרכזית שדרכה אנו חווים את האירועים ואת הקשרים בין הדמויות. המוזיקה מובילה אותנו לספֶרה אחרת שבה אנחנו לא רק צופים או מאזינים אלא ממש מרגישים את הרטטים הדרמטיים של הסיפור.

המופע עלה לראשונה בפסטיבל אדינבורו 2012 וזכה בו בשלושה פרסים. מאז הוצג על במות רבות וחשובות בעולם, בהן גם ב-BAM, ניו יורק.

"שיריו של ליר אינו רק המופע שהשפיע עלי באופן העמוק ביותר מבין כל המופעים שראיתי באדינבורו בקיץ הזה, הוא גם אחת מהפקות התיאטרון המרגשות ביותר שחוויתי"
The Herald, 2012

"אם תכוון כראוי את הקולות, תוכל לשמוע את הקול החמישי של המלאכים", כך אחד המלחינים שהיה שותף ביצירת המופע שיריו של ליר. ואכן, ברגעים מסוימים במהלך המופע נדמה שאפשר ממש לשמוע את שירת המלאכים חודרת את קירות האולם ועוטפת את הפרפורמרים והקהל.

 

השירים לאורך המופע יבוצעו בקופטית ובלטינית ללא תרגום. במופע ישולבו קטעי קישור באנגלית, בתרגום לעברית. 60 דקות. 

פרטים נוספים באתר הפסטיבל 

אולם רבקה קראון, תאטרון ירושלים, דוד מרכוס 20, ירושלים

הנחה מיוחדת ברכישת כרטיסים למופע לאורחי המכון הפולני: קוד הנחה – 1400

רכישת כרטיסים באתר

או בטלפון 2168*

צילום : Z. Warzynski