המלחין הפולני זביגנייב פרייזנר יהיה אורח הכבוד של פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-34 בחיפה. 

פרייזנר שיקבל את פרס הפסטיבל עבור תרומה אמנותית יוצאת דופן לקולנוע העולמי, ינצח לראשונה בישראל, על  קונצרט שיכלול יצירות שהלחין לסרטים של קז'ישטוף קישלובסקי וקטע מהיצירה המפורסמת "רקוויאם לחבר" שהלחין לזכרו של הבמאי.

הקונצרט שילווה בהקרנת קטעים מהסרטים, ייערך באודיטוריום חיפה ב-29 בספטמבר 2018  

המלחין זביגנייב פרייזנר (Zbigniew Preisner), מגדולי כותבי המוזיקה לסרטים בעולם, ינצח לראשונה בישראל, על קונצרט למוסיקה קאמרית מיצירותיו, בהן מוזיקה שהלחין לסרטים של הבמאי הפולני הידוע קז'ישטוף קישלובסקי (דקלוג, חייה הכפולים של ורוניק, שלושת הצבעים: "כחול", לבן" ו"אדום") וקטע מיצירתו המפורסמת "רקוויאם לחבר", שכתב לזכרו של קישלובסקי שגם הופיע בפסקול הסרט "עץ החיים" של טראנס מאליק.

הקונצרט החד פעמי בניצוחו של פרייזנר, בהשתתפות אדית קרז'מיין (סופרן,פולין), קונארד מסטילו (פסנתר,פולין) ומקהלת זמרי האופרה הישראלית (מנצח המקהלה: איתן שמייזר), ילווה בהקרנות קטעים מסרטים על גבי מסך ענק וייערך במוצ"ש, 29 בספטמבר, באודיטוריום חיפה.

זביגנייב פרייזנר יגיע לארץ, כאורח הכבוד של פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-34 חיפה. ובטקס הפתיחה יוענק לו פרס הפסטיבל עבור תרומה אמנותית יוצאת דופן לקולנוע העולמי. במסגרת הפסטיבל שיתקיים בחוה"מ סוכות, יקיים פרייזנר מפגש למוזיקאים ואנשי קולנוע ישראליים.

פרייזנר, זכה לתהילה בינלאומית בעקבות פסי הקול שכתב לסרטיו של הבמאי הפולני הנודע קז'ישטוף קישלובסקי, באחד משיתופי הפעולה המופלאים שנוצרו בין במאי ומלחין בהיסטוריה של הקולנוע האירופי. יצירתו המפורסמת "רקוויאם לחבר", לזכרו של קישלובסקי, היא היצירה הגדולה הראשונה שהלחין שאיננה פסקול.

פרייזנר עבד עם במאים נוספים, כמו הקטור בבנקו, לואי מאל, אגניישקה הולנד, הנס-פיטר מולנד, ז'אן בקר ואחרים. הוא כותב יצירות של מוסיקה קלאסית וגם שיתף פעולה עם דיוויד גילמור הגיטריסט לשעבר של פינק פלויד  עבורו הלחין קטעים לאלבומים והופעות.

פרייזנר זכה בפרסים יוקרתיים רבים על יצירותיו.  בין השאר, בפרס דב הכסף בפסטיבל ברלין 1977 על "האי ברחוב הציפורים", שני פרסי סזאר: בשנת 1995 עבור "אדום" ו בשנת 1996 עבור "אליזה" של ז'אן בקר ושלוש זכיות רצופות בפס-הקול המצטיין של השנה, מאגודת המבקרים של לוס אנג'לס.

למידע נוסף באתר הפסטיבל 

לרכישת כרטיסים: 9300*