הפסטיבל הבינלאומי לאופרה בירושלים יציג הקיץ את דון ג'ובאני של מוצארט בהפקה ייחודית בהשתתפות התזמורת הקאמרית הקיבוצית, סולנים ישראלים וסולני אופרה מהמובילים בעולם.

מופע הבכורה יתקיים בנתניה ב-25 ביולי במסגרת פסטיבל "לילה לבן" בעיר.

בתפקיד הראשי כדון ג'ובאני יופיע הבריטון הפולני מיכאו פרטיקה, מבית האופרה הלאומי בפריז.

למידע נוסף על פרטיקה

דון ג'ובאני הוא דרמה פילוסופית במסווה של קומדיה – קומדיה אופראית בעלת סגנון קליל עם דמויות הקרובות לדמויות הקומדיה דל ארטה.
בסיפור, דון ג'ובני הוא גבר רשע וכריזמטי, רודף שמלות שאינו בוחל בדבר, כולל רצח. נשים פגועות וקרוביהן רודפים אותו כדי לעצור את המסע ההרסני שלו, אך לבסוף הוא בא על עונשו.
ההפקה האקלקטית בהובלתו של הבמאי סשה אוליבירו שמגיע מתאטרון מילאנו באיטליה, מביאה תובנות חדשות לאופרה האפלה והמטורפת ביותר של מוצרט.

המאסטרו פאולו ספדארו מתיאטרון לה סקאלה במילנו ינצח על התזמורת הקאמרית הקיבוצית, ישתתפו סולנים ישראלים וסולנים מבתי האופרה המובילים בעולם, מקהלת "צלילי זהב" והרכב קולי של JIOM – הפסטיבל הבינלאומי לאופרה בירושלים.

בין הסולנים: ליבוזה סנטריזובה (תאטרון האופרה ברומא, איטליה), סייקה חשימוטו (יפן-איטליה), אטלן קרפ (בית האופרה הלאומית, אסטוניה), דימיטרי פוצ'פסקי (תיאטרון נמירוביץ-דנצ'נקו, רוסיה), אל דזדן ראמוס (בית האופרה הממלכתית של פראג) ואחרים.

 

מועדי המופעים :

25 ביולי  – אמפיתאטרון נתניה (בכורה)

31 ביולי – במוזיאון תל אביב – לרכישת כרטיסים

5 באוגוסט – האוניברסיטה המורמונית בירושלים  לפרטים ולכרטיסים

 

ניהול מוסיקלי: ד"ר סוניה מזר
מעצבת תפאורה ותלבושות: פרנסואז קוריאט
מעצב תאורה: ישעיהו ברקמן
תרגום: רונית שגב

 

כחלק מהפסטיבל, תתקיים סדנה בינלאומית לאופרה – כיתת אמן של אמנים בינלאומיים שמגיעים ללמד זמרים צעירים מכל העולם.

הסדנה שתחל ב-10 ביולי תכלול, בין היתר, כיתת אמן אותה יוביל המאסטרו הפולני אדריאן סילבין, שהנו המנצח והמנהל האמנותי של ליריק-סיטי אופרה, ארה"ב

19 ביולי בשעה 19.00 במרכז תרבויות, הלל 27, ירושלים

למידע נוסף על אדריאן סילבין